איזה הטבות מגיעות לכם מהמדינה כעוסק מורשה??

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מה היא ההגדרה של עוסק מורשה לפי החוק?

עוסק מורשה הוא כל עצמאי שנרשם ברשויות המס כעצמאי ומנהל עסק כעצמאי, או עובד עם לקוחות שונים כפרילנסר. עוסק מורשה חייב בכל מיני קריטריונים ותנאים לפי החוק, כמו לגבות מהלקוחות מע"מ, חובה שלא חלה למשל על עצמאי שהנו עוסק פטור. בהתאם לחוק, זכאי העוסק המורשה גם להטבות מהמדינה, שחשוב להכיר.

איזה הטבות מגיעות מהמדינה לעוסק מורשה?

מס תשומות

מס תשומות הוא אחת ההטבות שהכי חשוב וחובה להכיר כעוסק מורשה. מדובר בזכות ששייכת לעוסקים מורשים, שמורה על זכאותם להחזרים כספיים בהתאם להוצאותיהם העסקיות ובהתאם לחשבוניות מס שהוצאו עבורם. כך למעשה יכול העוסק המורשה להגיש חשבוניות מס שונות, ולנכות את המס ולקבל החזר כספי של המס, היות והפריטים נרכשו לשימוש העסק (קניות, רכב לעסק, וכדומה). כך יכול עוסק מורשה לקבל החזרי מס על כלל ההוצאות השוטפות שלו, שהוצאו עבור העסק וצרכיו. 

קרן השתלמות לעצמאים ופנסיה

הפנסיה שעצמאי יכול לקבל היא למעשה מכספיו שלו, וללא השקעה נוספת מצד המעביד כמו אצל שכירים. מעבר לפתיחה והשקעה בפנסיה בעצמכם שכאן אין הטבה מהמדינה – מומלץ להשקיע בקרן השתלמות לעצמאים, שמאפשרת למשקיעים בה לפי החוק זכויות והטבות שונות כמו תשלומי מס וביטוח לאומי נמוכים יותר, ופטור ממס על הרווחים בקרן השתלמות לאחר שש שנים.

רוצים להיות עצמאיים>>digiweb.org.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
בוט לוואצפ
ביזנס

הכל על – בוט לוואטסאפ

בוט לוואטסאפ מפחית את עומס העבודה עבור צוות שירות הלקוחות שלך, עוזר ללקוחות שלך לקבל עזרה הרבה יותר מהר ומשאיר יותר זמן להתמודד עם בעיות

לכתבה המלאה >>
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן