איך לגדל ילד עם בטחון

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מה ההשפעה שלנו כהורים על הביטחון העצמי של הילדים?

אנחנו אמנם מפחדים להכיר בזה לפעמים, אבל האמת הפשוטה היא שכל צעד, החלטה והתנהלות שלנו באינטראקציה ובגידול הילדים, הולכת לעצב את האישיות, הפחדים והשאיפות שלהם – ובעיקר את הביטחון העצמי שלהם. לכן, חשוב להיות אחראיים ולשים לב למעשים שלנו, כדי לוודא שאנחנו מטפחים את הביטחון העצמי של הילד, ולא פוגעים או מורידים אותו. 

איזה טיפים יעזרו לגדל ילדים עם ביטחון עצמי?

פיתוח כישורים וידע – ילדים שמפתחים כישורים, תחביבים, חוגים ומידע – בהתאם גם יש להם סיכוי טוב להתגאות בעצמם ולהיות בטוחים בעצמם, ולהרגיש בעלי ערך ושווי כמו שמגיע להם להרגיש.

תמיכה בקשרים חברתיים – כהורים שרוצים שלילדים יהיה ביטחון עצמי גבוה, חשוב לסייע לו לפתח קשרים חברתיים ולהרגיש שווה וטוב בחברה. לקשר של הילד בתוך החברה יש קשר אדוק עם הביטחון העצמי שלו, ולכן מדובר באספקט שחשוב לפקח ולסייע בו גם כן.

תמיכה והעלאת הביטחון – כדי לתמוך בביטחון העצמי של הילדים, מומלץ שהגישה שלנו מול הילדים, תהיה אוהבת, מרוצה, כזו שמרימה לילדים, מראה להם איפה הם חזקים ומדוע הם שווים. ברור שכחלק מתפקידנו אנחנו צריכים לנזוף ולחנך לפעמים, אך אסור לשכוח את הצד החיובי, מאחר ויש לנו חלק גדול בתפיסת הערך העצמי שהילדים יפתחו בהתאם.

עוד טיפים על הורות >>tip-top.org.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן