איך לגרום לילדים לעזור במטלות הבית

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מדוע חשוב שהילדים ישתתפו במטלות הבית?

השתתפות הילדים במטלות הבית היא חשובה ומומלצת הן מהבחינה החינוכית והן עבורכם. ברור לכולנו מדוע חשוב שהילדים ילמדו מגיל צעיר לעזור בבית, לתרום את חלקם וללמוד כיצד מבצעים מטלות וכיצד מנהלים משק בית. מעבר לכך, מרגע שהילדים מסוגלים ויודעים לעזור, הם מוזמנים להצטרף ולתרום אפילו אם ברמה קטנה וסמלית, כדי להקל עליכם ולהרגיש חלק.

כיצד אפשר לעודד את הילדים לעזור במטלות הבית?

בחירה חופשית – אחד הטריקים הנוחים והנחמדים לעידוד הילדים לעזור במטלות הבית, הוא להציג בפני הילדים בחירה בכל הנוגע למטלות. הציגו לילדים את כל מטלות הבית, ובקשו מהם לבחור אחת או שניים לבחירתם. כך הילדים יהיו מרוצים שהם אלה שבחרו את המטלה ושהתחשבו בדעה שלהם בדרך, ויעזרו בבית מרצון עם המטלות שהכי נעימות להם.

שמירה על אווירה – דרך מגניבה ומיוחדת לעודד את הילדים לעשות מטלות בבית, היא לבצע את המטלות במקביל עליהם ולשמור על אווירה גבוהה. מומלץ למשל לשים מוזיקה כיפית ומקפיצה, ולבצע מטלות נוספות במקביל אליהם. 

לוז משפחתי לוז מטלות משפחתי וחמוד, יכול להעניק לילדים את ההבנה של המוטל עליהם ולהזכיר להם את המטלות ואת המסגרת. מערכת שבועית למשל בה רשום שבכל יום חמישי, הילד מנקה את החדר שלו – יכולה לשמור על הביצוע התדיר של המשימה ולהפוך את המטלות הביתיות למשהו לשיתופי וכיפי.

 

אהבתם את הכתבה? הכנסו ל paco.org.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן