האם לבוגרי תואר שני יש באמת יותר הזדמנויות??

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

האם חשוב לעשות תואר שני?

שאלה זו היא דילמה של רבים, והאמת היא שהתשובה מתאימה לכל אדם באופן אינדיבידואלי בהתאם למקצוע שהוא פונה אליו. במקצועות רבים, קיומו של תואר שני הוא קריטי, במיוחד בעולם המדעים והביולוגיה. עם זאת בתחום מדעי המחשב למשל – רבים יבחרו שלא לבחור בתואר שני, שכן המשכורות גבוהות וההזדמנויות נוחות לכולם.

מה היתרונות בלימודי תואר שני שמעניקים יותר הזדמנויות?

התמקצעות פרקטית – פעמים רבות, תואר שני נותן בדיוק את המגע הפרקטי והחיבור לעולם התעשייה, שלא נוכל למצוא רק מתואר ראשון. תארים שניים הם לרוב יותר פרקטיים, ויכולים לכוון אתכם להתמקצע ולעבוד בכיוון מסוים, בעוד ותואר ראשון חולש על תחום שלם ללא כניסה לעומקו. כך מאפשר תואר שני גם התמקצעות נוספת ושדרוג לידע האקדמי הקודם שלכם, ופותח עוד הזדמנויות ודלתות בתעסוקה.

דרגת משכורת גבוהה – במקומות רבים, העובדים מקבלים משכורות שונות בהתאם לקיומו של תואר ראשון, שני ושלישי. לכן עשייה של תואר שני יכולה לתת הזדמנויות כלכליות טובות יותר.

התמקצעות עמוקה יותר – כל מי שמעוניין בהתמקצעות עמוקה יותר בחומר ייהנה מאד מלימודי התואר השני, וכן מאחר ומדובר בהתמקצעות עמוקה יותר בחומרים, גם סביר שהוא יועדף על ידי מקומות העבודה ויהיה מבוקש יותר ממתמודדים אחרים.

מחפשים עבודה? >> lookalike.co.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
טקס סיום לימודים
לימודים

ההבדל בין מכללה לאוניברסיטה

האם מכללה עדיפה או שווה לאוניברסיטה? מכללה ואוניברסיטה, הנן מוסדות מכובדים ומעולים שנבדלים בתחומי המחקר של המוסד ובעניינים כלכליים ופוליטיים, שלא קשורים לשאלה האם אחת

לכתבה המלאה >>
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן