ההבדל בין מכללה לאוניברסיטה

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

האם מכללה עדיפה או שווה לאוניברסיטה?

מכללה ואוניברסיטה, הנן מוסדות מכובדים ומעולים שנבדלים בתחומי המחקר של המוסד ובעניינים כלכליים ופוליטיים, שלא קשורים לשאלה האם אחת טובה ועולה על השנייה. מקצועות שונים, עשויים להיות טובים יותר ולהילמד יותר לעומק במכללות, בעוד ומקצועות אחרים יילמדו יותר טוב באוניברסיטה מסוימת. מדובר במוסדות שווים ברמתם וטיבם נמדד בהתאם למוניטין ולרמת המרצים בם, ללא קשר לאם זו אוניברסיטה ומכללה.

מה ההבדלים בין מכללה לאוניברסיטה?

לימודי תואר שלישי – אחד ההבדלים הבולטים בין מכללה לאוניברסיטה, הוא קיומו של מחקר ותואר שלישי במוסד. במרבית המכללות, לא ניתן ולא קיימים לימודי מחקר ותואר שלישי, בעוד ובאוניברסיטאות כן.

גודל המוסד – הבדל קריטי ונוסף הוא הגודל של המוסד, שכן מכללות הן מוסדות אינטימיים וקטנים יותר אוניברסיטאות בהן יש עשרות אלפי סטודנטים בשנה.

תחומי הלימוד – לרוב, מכללות מתמקצעות בנושאי לימוד ספציפיים ולא מציעות לסטודנטים מגוון רחב כמו שמציעה אוניברסיטה גדולת ממדים – ועם זאת מכללה יכולה להתעלות על רמת הלימודים ולהיות מעולה בתחומה.

שכר לימוד – הבדל משמעותי ונוסף בין אוניברסיטה למכללה הוא גובה שכר הלימוד. מכללה ציבורית, תציע שכר לימודי שזהה לשכר הלימוד האוניברסיטאי, ועם זאת מכללות רבות בארץ הן פרטיות ולכן שכרן גבוה משמעותית מכך.

מחפשים איפה ללמוד >> whoop.co.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן