כל הדרכים לאתר נזילות בצנרת

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

נזילות בצנרת הביתית עלולות להזיק לקירות ולרהיטים, לגרום לכם לשלם יותר מידי על מים וליצור שלל בעיות נוספות. קשה להימנע מהן לחלוטין, והסבירות שמעולם לא תצטרכו להתמודד עם נזילות אינה גבוהה בכלל.

למרבה הצער, איתור נזילות הוא לא תמיד משימה פשוטה. למעשה, נזילות מסוגלות להיות ערמומיות מאוד, וזה רק מדגיש כמה חשוב לאתר אותן ולטפל בהן בהקדם האפשרי. יש שלל אמצעים טכנולוגיים ושיטות חדשניות לעשות את זה, אבל אנחנו כאן לדבר על מה שנמצא בשליטה שלכם.

קבלו כמה טיפים שימושיים לאיתור נזילות בצנרת הביתית שלכם:

תעקבו אחר חשבון המים

הסכומים הנקובים בחשבונות המים שלכם אמנם משתנים בכל חודש, אבל לא בצורה דרסטית. כלומר, אתם יכולים לדעת בערך לאיזה סכומים אתם אמורים לצפות. אם כך, כאשר אתם מקבלים חשבון גבוה בצורה יוצאת דופן – ואתם יודעים שלא השתמשתם ביותר מים מהרגיל – ייתכן שיש לכם נזילה. 

אפילו דליפות קטנות, כמו ברז עם טפטוף קבוע, עלולות לבזבז הרבה מאוד מים, אז חשוב לעקוב אחר החשבונות ולשים לב לחריגות.

תבחנו את מד המים

אם אתה חושדים בקיום של נזילה, ניטור מד המים של הבית שלכם יספק לכם תשובה סופית:

  • תסגרו את כל ברזי המים בבית ותוודאו שמכונת הכביסה ומדיח הכלים אינם פועלים.
  • תבדקו את מד המים ותרשמו את המספרים. תחזרו בעוד שעה ותבדקו שוב – אם המספרים השתנו, יש דליפה איפשהו.

תבדקו מכשירי חשמל ומתקנים

אם בדיקת מד המים מצביעה על נזילה בבית שלכם, עליכם לזהות את מיקומה ומקורה. בדוק את הארונות שמתחת לכיור המטבח, תציצו מתחת למכונת כביסה ולכיורי האמבטיה, ותוודאו שהכל אכן יבש. אם אתם מוצאים שלוליות כלשהן, עליכם להתקשר לאינסטלטור.

תבצעו בדיקת צבע בשירותים

אם אינכם מוצאים שלוליות סביב מתקנים או מכשירי חשמל, יכול להיות שמקור הבעיה בשירותים. האם יש צורך לתקן את האסלה? תוכלו לבדוק זאת באמצעות "מבחן צבע". 

פקק הגומי של האסלה, שמונע כניסת מים, יכול להיסדק ולהיפגם עם הזמן, ולאפשר למים לזלוג מהמיכל. קחו בקבוק צבע מאכל ותכניסו כמה טיפות למיכל של כל שירותים בבית. אם מיכל שירותים דולף, צבע יופיע תוך זמן קצר, וזוהי סיבה לפנות לאינסטלטור.

תהיו ערניים

אם אחד החלקים ​​מתחת לכיור שלכם נשבר ומים ניתזים החוצה, אתם יודעים מיד היכן הבעיה, אבל יש נזילות הרבה יותר ערמומיות. במקרה הגרוע, מים עלולים לזלוג באיטיות מצנרת בתוך הקיר מבלי שתדעו, ולגרום לאורך זמן לנזק רב. 

אלה סימנים לדאגה:

שינוי צבע הקיר – יכול להצביע על נזילת מים מאחורי הקיר. כתמי מים על תקרות וקירות, הם בדרך כלל בצבע צהבהב או חום.

בועות בקיר או טפט בולט – אלה סימנית לרטיבות בקיר, אשר גורמת לאחיזת הקיר בצבע או בטפט להיחלש. במקרים מסוימים, ייתכן שתבחין גם בבליטה של ממש, וזה כבר סימן בעייתי אפילו יותר.

צליל של טפטוף – בעוד חלק מהנזילות שקטות לחלוטין – למשל, אם מים זורמים לאורך קיר – לפעמים ניתן לשמוע נזילות מסוימות, וכך להבין מהו המיקום שלהן.

ריח מעופש – לאורך זמן, נזילה מספקת את הסביבה הלחה המושלמת לגידול עובש. אתם עשויים להבין בכתמים שחורים בחלקו החיצוני של הקיר, אך לעיתים קרובות העובש צומח בתוך הקיר, במקום שלא ניתן לראות, אז חשוב לשים לב לריח.

אלה סימנים לנזילות בצנרת. קחו בחשבון כי המים יכולים להגיע גם מנזילה בגג או מסביב לחלון. כך או כך, יש לטפל בנזילות באופן מיידי כדי להפחית את הסיכון לנזקי מים.

אפשר גם להשתמש בגלאי נזילות

על מנת שלא תצטרכו כל הזמן לאתר סימנים ורמזים, ותוכלו לדעת תמיד בדיוק מתי מתרחשת נזילה והיכן, אתם יכולים להשתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים – גלאי נזילות. למעשה, כיום יש שלל דרכים חדשניות לאיתור נזילות, חלקן מבצעות רק על ידי חברות מקצועיות.

למשל, אפשר לאתר נזילות באמצעות מצלמות תרמיות, בלי שום צורך לשבור מרצפות או לחטט בקירות. מצלמות אלה מפיקות מפת חום מדויקת, באמצעותה אנשי מקצוע יודעים לזהות מקורות נזילה ובעיות אחרות בצנרת.

אלא אם אתם בעצמכם מומחים בתחום, מומלץ לא להתמודד לבד עם נזילות.

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
הדפסת תלת מימד
חדשנות

הדפסת תלת מימד

טכנולוגיית הדפסת תלת מימד חוללה מהפכה בדרך שבה אנו חושבים על עיצוב וייצור מוצרים. אנחנו כבר לא מוגבלים לשיטות מסורתיות כי ההדפסת התלת מימדית מאפשרת

לכתבה המלאה >>
אודות highlight

דיג'יווב הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות