כמה כדאי לכם לחסוך לפני שאתם מתחילים ללמוד?

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מדוע חשוב לחסוך לקראת הלימודים?

חיסכון לקראת הלימודים הוא עניין די הכרחי, שיהיה לכם קשה מאד להסתדר בלעדיו ולייצב את עצמכם כלכלית בזמן שנות התואר המתקרבות ובאות. הלימודים, גוזלים מאתנו את מירב הזמן ועבור אלו שאף בוחרים להשקיע ולהצליח או צריכים קצת יותר זמן מהרגיל ונתקלים בקשיים בלימודים – כלל לא נותר זמן לעבודה, בטח שלא ברמה משמעותית שתשאיר אותנו עם סכומים מספקים בסופו של כל חודש עבודה. החיסכון נמצא שם כדי לכלכל אותנו בשנים בהן אנו מתמקדים בלימודים ומרוויחים במקרה הטוב, משכורות סטודנט נמוכות.

אז כמה כדאי לחסוך לפני הלימודים?

הלימודים והעלויות שלהם, משתנים משמעותית מפאת השוני ביוקר המחיה בכל עיר ומוסד אקדמי, ובסופו של היום סטודנט שלומד ומתגורר בתל אביב, עשוי להיות זקוק להון וחסכונות כפולים מסטודנט שחי ומתגורר בבאר שבע או בחיפה. לכן, מומלץ לבחון לפני הלימודים ולאחר הקבלה למוסד מסוים – מה גובה הוצאות המחיה והדירה הממוצעים, ובהתאם לחשב סכום שיהיה מספק לפחות לשנה שנתיים הקרובות. החיסכון האולטימטיבי הוא של כ- 30 עד 50 אלף שקלים עבור שנה, סכום ממוצע שנחשב למספק ונוח לשנות הלימודים, ומסוגל לכסות הן את שכר הלימוד, הדירה וההוצאות השונות.

לעוד כתבות שתאהבו>>hot-stuff.co.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
טקס סיום לימודים
לימודים

ההבדל בין מכללה לאוניברסיטה

האם מכללה עדיפה או שווה לאוניברסיטה? מכללה ואוניברסיטה, הנן מוסדות מכובדים ומעולים שנבדלים בתחומי המחקר של המוסד ובעניינים כלכליים ופוליטיים, שלא קשורים לשאלה האם אחת

לכתבה המלאה >>
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן