לימודים מעשיים או לימודים עיוניים- איזה יותר כדאי לכם ללמוד ולמה

תוכן עניינים

מאור ראובני – מנהל תוכן אתר highlight לוגו

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מה ההבדל בין לימודים מעשיים לעיוניים?

לימודים מעשיים, הם לימודים שמתמקדים בפרקטיקה ובהתמקצעות ממשית במקצוע מסוים, ולרוב בסופם תקבלו גם תעודת הסמכה או מקצוע לאחר מעבר של המבחנים הנדרשים. לעומת זאת לימודים עיוניים, הם לימודים ממושכים שנוגעים בעיקר לתאוריה וללמידה על המקצוע – בלי תרגול פרקטי שלו. לימודים עיוניים אורכים זמן מה ומעניקים עולם שלם של ידע מעמיק בתחום – לעומת זאת לימודים פרקטיים מהווים מסלול ישיר לקבלת תעודת הסמכה ועבודה בתחום.

האם תואר נחשב ללימודים מעשיים או עיוניים?

מדובר בשאלה טריקית, שכן מסלולים ותארים שונים מזכים בתעודות ומלמדים את הסטודנטים את כל הפרקטיקה שהולכת להידרש להם, ועם זאת תארים רבים אחרים הנם עיוניים בלבד ולא מכשירים את הסטודנטים לעבודה. לכן ברור כי תואר יכול להיות פרקטי, כמו גם קורסי תעודה ולימודי עבודה שונים.

אז איזה לימודים עדיפים עבורכם?

כל סטודנט יעדיף נתיב אחר לעצמו, ובהתאם לביקוש ולנהוג בתחום בו בחר לגשת וללמוד. לרוב, לימודים תאורטיים יערכו זמן רב יותר, כמו בתואר ראשון או לימודי תעודה של שנה, בעוד ולימודים פרקטיים הם קצרים ויארכו כמה שבועות או חודשים בלבד – לכן במידה ואתם מחפשים אחר עבודה מידית ומסלול מקוצר, לימודיים פרקטיים יתאימו יותר עבורכם. לעומת זאת במידה ואתם מחפשים אחר התעמקות ולמידה משמעותית של התחום, ייתכן ולימודים עיוניים יתאימו יותר עבורכם, ולאחריהם תצטרכו להיכנס לתחום ולקבל בו הסמכה מקצועית.

מתלבטים מה ללמוד? >>popa.org.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
טקס סיום לימודים
לימודים

ההבדל בין מכללה לאוניברסיטה

האם מכללה עדיפה או שווה לאוניברסיטה? מכללה ואוניברסיטה, הנן מוסדות מכובדים ומעולים שנבדלים בתחומי המחקר של המוסד ובעניינים כלכליים ופוליטיים, שלא קשורים לשאלה האם אחת

לכתבה המלאה >>
אודות highlight

highlight הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן